Miks on e-poest tellimust esitades tarneriigi valik ülioluline?

Modernsel internetiajastul ei oma geograafilised piirid enam suuremat tähtsust. Nii võib interneti olemasolul igaüks Võrumaa metsades seenel olles või New Yorgis pilvelõhkujaid imetledes, tellida  Photopoint.ee veebikaubamajast endale soovitud toote. Kuid jälgida tuleks mõningaid olulisi punkte.

  • Väljapoole Euroopa Liitu tellides pane kindlasti tähele, et kõigi e-poes olevate kaupade hinnad on käibemaksu võrra soodsamadJuhul, kui elad Norras, Šveitsis, Egiptuses või mujal väljaspool Euroopa Liitu, on Sul soodne võimalus Photopointi veebikaubamajas Tax Free ostlemiseks.
  • Kui oled Photopoint.ee e-poes valinud kauba tarneriigiks Venemaa, Ameerika Ühendriigid, Norra või mõne teise väljaspool Euroopa Liitu asuva riigi kogemata või sihilikult, aga soovid siiski tellida kauba Eestisse või mujale EU-s, pead arvestama, et ostu vormistamisel lisandub summale Eesti Vabariigis kehtestatud käibemaks.

Kus tarneriigi valikut näeb ja kuidas seda muuta? Vaatame näite põhjal.

Antud juhul valisime toote tarneriigiks Ameerika Ühendriigid ja seetõttu kuvatakse meile hinnad  käibemaksuvabalt. Vastav lisainfo on märgitud hinna kõrvale (käibemaks 0%) ja "Lisa ostukorvi" nupu all on Tax Free ikoon. Kui asud Eestis ja märkad neid täiendusi, siis kontrolli tarneriiki - seda näed ja saad muuta klikkides päises asuvale "Tarne" sakile!

kaibemaksuvabalt-blog-nool

Juhul, kui tarneriigi valik ja käibemaksuvaba lisainfo jäid tootelehel märkamata ning jõudsid juba ostukorvi, siis ära heida meelt - tarneriiki saab vahetada ka olles ostukorvis. Tarneriigi valiku koht asub "Arve saaja" etapis, kus saad mugava rippmenüü abil valida soovitud riigi.

kaibemaksu-vabalt-blog3

Ühesõnaga, kui oled  www.photopoint.ee veebipoes ostlemas ning Sulle tundub, et hindadega on midagi nihu, siis palun kontrolli, millise riigi oled valinud tarneriigiks (väljaspool Euroopa Liitu asuvate riikide puhul kuvatakse hinnad käibemaksuvabalt).

Vajad ikka abi? Võta meiega ühendust Võta meiega ühendust